Minulost jako náš největší učitel

 

Co bych dnes dělala bez své minulosti? Bez těch chyb, pádů, špatných slov, špatných rozhodnutí a nesprávných cest bych dnes nebyla tou, kterou jsem dnes. 🙂

Neříkám, že dnes se mám v každém okamžiku růžově, ale odkrylo se mi tolik úrovní bytí, že jsem za to dnes nesmírně vděčná a nějak vnímám svět daleko hlouběji a čistěji.

A tohle všechno díky mé minulosti!

Dříve to však bylo jinak. Byla jsem sebestředná a v každé křivé větě na můj účet jsem se házela do role oběti. Život mě trestal (nebo alespoň tak jsem to vnímala) a mě se život jenom děl a procházel skrz prsty. Nevěděla jsem, jak se dostat z tohoto bludného kruhu.

Dnes vím, že jsem tvůrcem své reality. (více o tom zde>>)

Ale před tím, než jsem si došla k tomuto uvědomění jsem musela projít blátem, abych nalezla světlo a abych se osvobodila od vnitřních omezení, které mě tak moc blokovaly.

Duše, které mi přicházely do života jako učitelé nebo dlužníci, mi cestu prosekávaly trním. Přitom právě tyhle duše mi toho v životě daly nejvíce.

Až teprve dnes si uvědomuji, jak moc byli pro mě tito lidé důležití. Každá moje láska, do které jsem se bezhlavě zamilovala, byla mým moudrým učitelem. Každý člověk, se kterým jsem měla „vnitřní“ problém mi ukazoval můj vnitřní svět. Ve skutečnosti právě lidé, se kterými to bylo v životě nejtěžší a nejbolestivější, nám přinesli do života ty největší vhledy.

Ano i to je třeba si uvědomit.

I přesto, že mi někteří lidé ublížili,  jsem za tyto osoby dnes paradoxně vděčná. Dnes bych dokonce řekla, že až po tom, co mezi námi opadly pouta z minulosti, jsem je začala opravdu bezpodmínečně milovat. Milovat tak, že jsem jim přála jen štěstí v životě, vážila jsem si jich a věděla jsem, že v mém srdci zůstanou napořád. Ať to mezi námi bylo jakékoliv. Oni se mnou prošli kus života a já jim za to každým dnem děkuji! 🙂

Dnes je totiž minulost mým moudrým učitelem!

 

Když budeš bojovat proti své minulosti staneš se jejím sluhou

My ženy však máme často tendenci zatracovat minulost. Obviňovat se z toho, komu všemu jsme zasadily ránu do srdce, mít špatné svědomí anebo naopak obviňovat ty „druhé“ co nás ranily.

Ale co když to tak v tu danou chvíli mělo být?

Co když jste nemohly jednat jinak?

Co když oni nemohli jednat jinak?

A co když vaše rozhodnutí byla paradoxně správná?

Ano, opravdu se domnívám, že neexistuje nic, co byste udělaly špatně. Věřím, že jako duše jsme si svůj život naplánovaly. Lidi, situace, životní propady.. tohle všechno k nám vždy přichází za účelem růstu.

Vzpomeň si na to, až budeš prožívat těžké životní období, že každá těžká situace je pomíjivá a že vše má svůj smysl, ačkoliv se to tak zprvu nemusí zdát.

Mě osobně minulost přinesla neskutečné vnitřní bohatství. Faktem je to, že tehdy jsem si to neuvědomovala, ale ani za to se nesoudím. Člověk se učí, vyvíjí a na některé věci si přichází časem, jelikož všechno potřebuje dozrát. Jen mi povězte, kdopak je vševědoucí? Řekla bych, že nikdo. 🙂

V návaznosti na osobní zkušenosti a uvědomění z toho, jak moc mi minulost pomohla jsem se rozhodla vám sepsat tento článek a několik uvědomění, které mi usnadnili bytí, díky nimž jsem dokázala odpustit ostatním, ale především sama sobě.

Věřím, že díky tomu se přestanete soudit za předešlé chyby a začnete vnímat tento vesmír, jako něco tak dokonalého, že v podstatě žádná chyba neexistuje. 🙂

Vše má svůj předem stanovený záměr, nic není jen tak. Pamatuj!

 

1. Chyby z minulosti tu byly ku prospěchu pro obě strany

Ano vím, že zprvu se vám může zdát divné to, že by ubližování druhým mělo být té dotyčné osobě ku prospěchu. Ale povězme si na rovinu, když je tu člověk, který nemá srovnanou vlastní sebeúctu, sebelásku a sebe hodnotu, jednoduše potřebuje tu školu, aby se probral a uvědomil si svojí vlastní hodnotu. Někdy to však nelze jinak než formou ubližování. Berte to tak, že jste si to s tou dotyčnou duší domluvili ještě před vaší inkarnací, že vás vyškolí a tím vám vlastně pomůže k vlastnímu seberozvoji. Lítost ani konejšení druhým, ještě nikomu nikdy nepomohlo, ale za to pravda, kterou ten druhý „občas“ nechce slyšet, je skutečným klíčem k probuzení. Většinou však člověk jedná v tu danou situaci nejlépe jak mohl a třeba si ani neuvědomuje to, že svými skutky někomu ubližuje.

Lidé si často pletou pojem „sebeláska“ a „egoismus“. Jakmile člověk dá přednost sám sobě a svým vnitřním pocitům, tak je hned sobec, co myslí sám na sebe. V opačném případě je „hloupý“ tzv. ten co si nechává srát na hlavu.

Tak kde je ta hranice? Z osobní zkušeností jsem přesvědčená, že je důležité především dbát na vlastním potřeby a pocity. Když jste šťastní vy, jsou šťastní i ostatní kolem vás. 😉

Nechci tím však tvrdit to, že vědomé ubližování druhým je v pořádku, to určitě ne! V takovém případě můžu jen říct, „vše co zaseješ, to také sklidíš“. Karma je neúprosná a nezná slitování.

 

2. Poučení a uvědomění je záměrem minulých prožitků

Nehledej v tom žádné čáry máry, jednoduše jsme tu, abychom se poučily, uvědomily si spoustu „chyb“, které děláme a díky nim se jako duše, vědomě vyvíjely a rostly. Každá těžká situace, nebo životní lekce, je tu pro nás jako skutečné světlo a prostředek, díky němuž máme možnost se stát vědomější bytostí. Pokud se naučíš nahlížet na takové situace jinak, můžeš se stát tvůrcem a časem ti ty lekce přestanou chodit do života, jelikož je nebudeš potřebovat. 🙂

 

3. Nežij minulostí

Další uvědomění, ke kterému jsem si musela dojít je to, nežít tím, co bylo. Občas mě minulost pohlcovala. Vzpomínky, slzy, vyřčená slova, která mě mrzela mi nedovolily žít tady a teď. Jenže my jsme skutečně přizpůsobení k tomu, žít přítomností, nemyslet, neplánovat, nesnít, jenom prostě BÝT a to kouzlo přítomného okamžiku skutečně prožívat, protože přítomnost je to jediné, co má smysl. Pokud cítíš ve svém srdci neodpuštění, pracuj na tom, odpusť sama sobě s tím, že vše bylo tak, jak mělo být, že jsi možná dala tomu danému člověku sílu, díky které je nyní šťastný. Pokud cítíš křivdu vůči někomu jinému, odpusť. Věř, že ten druhý to udělal ku tvému prospěchu a že díky tomu, jsi tam, kde jsi dnes. K tomu se mi hodí citát od moudré průvodkyně Teal Swan „Když dosáhneme úplného odpuštění, jedinou zbylou emocí je vděčnost.“

 

4. Z obviňování k vděčnosti

Nemá smysl stále přemýšlet nad tím, jak to mohlo dopadnout, nebo co by kdyby. Řekněme si narovinu, žádné, co by kdyby neexistuje, protože chtě nechtě si musíme uvědomit, že kdybychom se dostaly do jedné a tentýž situace znovu a byly nevědomí toho, co se bude dál dít, že bychom se s největší pravděpodobností zachovali stejně. Obviňováním a zatracováním minulosti si bráníte žít skutečný život právě teď a tady, jelikož jste vtahovány do něčeho, co už není a tím se stáváte sluhou minulosti. Přijetím svých minulých činů, dáváš průchod tomu, aby se život rozvíjel přesně tak, jak budeš chtít. Sice jsme tvůrci svých životů. Pravidlo osobního rozhodnutí je však nad všechny domluvené lekce, osudy a vesmírné zákony. Věřme, že záměrem minulých činů je poučit se z nich a neopakovat je v nadcházejícím životě. Nikdo se nenarodil jako samaritán a tudíž chybovat je lidské a přirozené.

 

5. Přijmi fakt, že minulost je tvojí součástí

Nemá smysl se separovat od naší minulosti. Byly jsme to my! A i když to občas bolí nahlížet na své činy reálnýma očima, je důležité si to uvědomit. Nezametat nic pod koberec, ale jednoduše se s tím srovnat a jít dál s moudřejším vhledem do života a s čistým svědomím.

Doufám, že pro vás toto shrnutí mělo takový přínos, jaký jste od toho očekávaly milé ženy. Záměrem tohoto článku není piplat se v minulosti, řešit to, co bylo. Záměrem je to, abyste svoji minulost přijaly, došly k odpuštění a byly za ni vděčné!  🙂

Jelikož šťastný život můžete prožívat až tehdy, kdy jste srovnaní s vlastní minulostí a se svým starým Já! <3

 

Krásný zbytek dne!

 

Gabriela Gočeva
Jsem guru/poradce pro ženy a pro podnikatelky, které chtějí žít život v souladu s duší. Vedu podnikatelky do hloubek jejich duše, aby mohly najít svoje unikátní téma, které jim přinese lehkost a přirozenou hojnost do života. Zároveň jsem guru pro ženy, které si prochází spirituálním probuzením a chtějí začít tvořit svůj život vědomě a podle sebe. Zároveň se naladíte na pravdu vaší duše a začnete žít v souladu samy se sebou.  Mimo to jsem autorkou e-booku ZDARMA "Z ufňukané holky, šťastnou ženou", který popisuje moji spirituální cestu, která se může stát inspirací i pro vás. Pokud chcete využít mých služeb, můžete se podívat zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.