Když vzpomínky ožijou

SÉRIE LÉČIVÝCH PŘÍBĚHŮ/VOL.1

Stojím na pokraji cesty a přeji si, aby tahle chvíle nikdy neskončila. Oči mám zavřené, abych jednotlivé zvuky, vůně a pocity vstřebala všemi mými smysly. Nadechuji vůni přírody a čerstvého horského vzduchu a otevírám oči, abych nechala proniknout tuto pestrobarevnou scenérii do mé paměti. Chci si zvěčnit všechny detaily, šustění listů, hory, lesy, ptačí zpěv nad hlavou a zvuk tekoucí řeky.

V tento až čarokrásný moment mnou projede silný pocit „už jsem to někdy zažila, ten pocit, ten výhled“.

V záblesku se z horských kopců ve Slovinsku stanou „Himalájské masivy“. Já malý Indický chlapec s rozdrbaným oblečením, v očích mám jiskru svobody a kolem stádo ovcí, které mám na starosti. Ten pohled, když jsem pásl ovce a díval se na hory, se zvěčnil a otisknul v mé duši. Každé ráno jsem tento nádherný výhled nasával a pak jsem se vydával za svojí babičkou, která bydlela v údolí pod horama. Miloval jsem hory, dávaly mi pocit svobody, pokory a sounáležitosti.“

Tento otisk v mé duši se přeměnil v pocit, z pocitu se stal záblesk a ze záblesku se stala dlouho zapomenutá vzpomínka, která byla přivedena k životu Slovinskými horami.

Začala jsem se chvět a srdce  mi div,  ne vyskočilo z hrudi, přitom teploměr ukazoval krásných 20 C. Na povrch se začaly drát nostalgické slzy. Slzy symbolizující lásku k monumentálním horám, které započaly životem jednoho „malého“ indického chlapce s velkým srdcem. Tehdy započala moje láska k horských masivům, která pro mě symbolizuje nekonečno. Mohlo se totiž zdát, že ta láska koncem života uhasla, faktem je to, že láska symbolizuje nekonečno a to nekonečno se nyní rozhodlo mi připomenout, jak může být život protknutý nitkami minulosti, které jsou pro nás stejně důležité jako současnost či budoucnost. Čas je totiž iluzí a ve skutečnosti žádný neexistuje. Minulost probíhá ve stejný okamžik jako přítomnost a dává naší duši širší rozměr a vlastně nám svým způsobem ukazuje,  jak moc nekonečné umí nekonečno být. Duše byla, je a bude, nemá hranice a omezení a není ničím limitovaná, je prostě nekonečná, stejně jako je tomu u lásky, která přesahuje časoprostor. Můžeme totiž milovat osobu i po její smrti, stejně jako moje duše miluje hory, ačkoliv příběh indického chlapce už dávno uhasl.

Tento příběh nebyl první ani poslední, který se mi pod závojem zapomnění odkryl. Zafoukal vítr, vítr, který odkryl část závoje a rozzářil ve mě pohřbené pocity, které ožily ve vzpomínku.

Pocit deja vu nemusí být nutně spojen s minulostí a minulými životy. Před tím, než se naše duše inkarnuje do lidského těla si naplánuje život tak, aby jí samotné sloužil k největšímu růstu. Často si plánuje i lekce a těžké situace a různé scénáře, jak by to mohlo dopadnout. Někdy nám déjà vu může připomenout pouze jeden ze scénářů, který má naše duše v podvědomí zakořeněný.

Jsme astrální bytosti a je pro nás přirozené vnímat svět mimosmyslově. Slyšet v hlavě hlasy, které nám odpovídají na naše hádanky a otázky, vidět obrazy, které nejsou z našeho aktuálního života, ale vyvolávají v nás tak silné pocity, jako bychom je prožili včera, nebo cítit různými vjemy spoustu dalších pocitů, které v nás probouzejí „dejavů“ nebo hlubokou pravdu, kterou neumíme racionálně vysvětlit, ale jednoduše víme, že je to pravda.

Tenhle léčivý příběh je jen jeden z mnoha a zároveň je velmi jedinečný, protože jiný podobný se už neudál.

Tato série léčivých příběhů vám má připomenout to, že to co je na životu krásné, to v čem je hluboká pravda, je často očima neviditelné. 🙂

A pokud si právě ty čteš tyto řádky, neber to jako náhodu.

Náhoda totiž neexistuje a vezmi si z tohoto léčivého příběhu to, co zrovna potřebuješ. 🙂

Po přečtení článku si znovu přečti všechny zvýrazněné části, ty totiž symbolizují pointu celého článku aneb to, co si z něho můžeš odnést.

Duše totiž s námi často komunikuje skrze pocity. Pocity jsou pravdivé, čistě a je jen na tobě, zda jim uvěříš a dovolíš, aby ti ukazovaly životní cestu nebo zda se budeš řídit rozumem, který ti sice zajistí jistotu, ale rozhodně ne život v pravdě a v souladu sám se sebou.

Pokud tě zajímá celý můj příběh, přečti si  mojí cestu k sebepoznání zde >>>

Gabriela Gočeva
Jsem guru/poradce pro ženy a pro podnikatelky, které chtějí žít život v souladu s duší. Vedu podnikatelky do hloubek jejich duše, aby mohly najít svoje unikátní téma, které jim přinese lehkost a přirozenou hojnost do života. Zároveň jsem guru pro ženy, které si prochází spirituálním probuzením a chtějí začít tvořit svůj život vědomě a podle sebe. Zároveň se naladíte na pravdu vaší duše a začnete žít v souladu samy se sebou.  Mimo to jsem autorkou e-booku ZDARMA "Z ufňukané holky, šťastnou ženou", který popisuje moji spirituální cestu, která se může stát inspirací i pro vás. Pokud chcete využít mých služeb, můžete se podívat zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.