Jak moc nás ovlivňují rodinné vzorce a jak vyléčit svoje vnitřní dítě?

A tak když píšu tyto řádky uvědomuji si, jak moc je toto téma důležité pro každou z nás, která se chce v životě někam posunout.

Proto, je důležité zamyslet se nad tím, jak k čemu přistupujeme, zda neopakujeme to samé, co naši rodiče a zda to vůbec chceme, aby nás to takto v životě ovlivňovalo.

Postoje, názory, hodnoty, předsudky, slova! To všechno v dětství formovalo naši osobnost, která je nyní odrazem našeho současného života. Můžeme se na nějakou dobu tvářit, že to tak není, ale stejně to časem vypluje na povrch. Ať už formou opakujících se nefunkčních vztahů, dědících se nemocí či podobných rodinných scénářů.

Ale to není zdaleka všechno! Naše dětství ovlivnilo i to, jak moc si vážíme samy sebe. Láska, láska láska! Po sté to snad opakuji a ani v tomto případě tomu není jinak. Láska je to, co určilo náš životní směr. Pokud jsme nezažily teplo rodinného krbu a fungující rodinu, kde jsme se měly o koho opřít, budeme mít problémy. Možná, se navenek můžeme jevit, jako naprosto v pořádku. Ale opak je pravdou. Komplexy, nesebepřijetí, hledání lásky „zvenčí“. A to jsem zcela nevyjmenovala všechno.

A tak nejen z těchto důvodů vnímám téma rodinných vzorců a vyléčení našich dětských zranění a limitů za podstatné.

Ne jednou jsem se setkala s názory: „Proč se vrtat v minulosti?“ „Má to smysl?“ „Není to více na škodu, než k užitku?“

Není.

Zranění, strachy a limity, které nás ovlivnily se nám jednoduše budou projektovat v životě v každé situaci.

Aby to bylo lépe viditelné dám příklad formou příběhu:

Příklad - Jak nás ovlivňují rodinné vzorce?

Alenka vyrůstala ve velmi nestabilní rodině. Rodiče se v jejich 6 letech rozvedli a tím nastal v jejím životě obrovský chaos. Matka byla alkoholička, navíc zaslepená láskou k novému partnerovi, který byl navíc romského původu. Dětem nevěnovala pozornost a Alence už vůbec ne. Odjakživa byla zvláštní, svá a už od dob, kdy chodila do školky měla problémy se šikanou od ostatních dětí. Matka vnímala Alenku jako nepovedené dítě, protože se až příliš odlišovala. Sice se snažila dávat všem dětem stejnou pozornost, ale ve finále každý "průser" odnesla právě Alenka. A tak to pokračovala do dospívání, kdy Alenka začala dělat problémy. Utíkat z domova, nechodila do školy, kradla peníze. 

Jednoduše chtěla k sobě přitáhnout pozornost. Pozornost totiž byla jediný moment, kdy se cítila milována. Už jako malička zjistila, že jakmile se stane nějaký "průser", tak se na ní zaměří pozornost. Dělalo jí to dobře, jindy si připadala neviditelná, osamělá. Pozornost vnímala jako lásku. 

Alenka postupně dospívala a střídala jednoho partnera za druhým, kdy si jí žádný z nich nevážil. Vztahy ji vydržely měsíc, dva a partner jí opustil. Hledala něco, co neměla sama v sobě, lásku! Takto to bylo i s přáteli, kteří nechápali její divné chování. A tak se jí projektoval nedostatek sebelásky a vlastně i celkově lásky do jejího života. Zrcadlo jejího vnitřního nastavení, které bylo "nezasloužím si lásku", "láska je pozornost" se jí v životě neustále opakovalo a opakovat bude. Dokud neudělá zásadní zlom a tlustou čáru za svým starým životem. 

Dětská duše je velmi zranitelná a citlivá a pokud se jí něco dotkne a následně se to nevyléčí, tak nám ty naše bolavá místa život bude vracet. Stále a stále, dokud to nepochopíme.

V následujícím videu s vámy budu sdílet více do hloubky:

  • Proč si děti přebírají všechno, ať to dobré či to zlé
  • Jak a v čem všem nás rodinné vzorce ovlivňují?
  • Proč i v tomhle případě je dobré, dbát na rovnováhu?
  • Jak vyléčit zranění svého vnitřního dítěte?

 

Gabriela Gočeva
Jsem guru/poradce pro ženy a pro podnikatelky, které chtějí žít život v souladu s duší. Vedu podnikatelky do hloubek jejich duše, aby mohly najít svoje unikátní téma, které jim přinese lehkost a přirozenou hojnost do života. Zároveň jsem guru pro ženy, které si prochází spirituálním probuzením a chtějí začít tvořit svůj život vědomě a podle sebe. Zároveň se naladíte na pravdu vaší duše a začnete žít v souladu samy se sebou.  Mimo to jsem autorkou e-booku ZDARMA "Z ufňukané holky, šťastnou ženou", který popisuje moji spirituální cestu, která se může stát inspirací i pro vás. Pokud chcete využít mých služeb, můžete se podívat zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.