Intuice je hlasem tvé duše

Každý z nás určitě zná ten pocit, kdy stojí na pomyslné životní křižovatce a neví, jakou cestou se vydat. Vpravo je cesta rozumu, cesta jistoty, zázemí a rutiny. Vlevo na nás číhá cesta neznámá, cesta srdce, cesta vášně a volání duše.

Je těžké jít a udělat ten krok k duši i přesto, že ego nám stále předhazuje argumenty, proč není výhodné, jít touto riskantní cestou. „To nezvládneš“, „Jsi moc slabá“, „Nemáš na to!“, “Ty ses zbláznila!“

Taky máš v takových situacích podobné myšlenky?

Pokud ano, nebojuj proti vlastnímu strachu, příjmy ho a jdi dál bez ohledu na něj.

Jak se naučit jednat v souladu se svou intuicí i přes kritiku, kterou nám v mysli zrcadlí ego?

Nebudu tě tady krmit povídačkami, že cesta intuice je cesta lehčí, to opravdu není! Je to však cesta daleko přínosnější, odvážnější a díky ní, máme možnost, rozvíjet svoji osobnost, začít naslouchat hlasu své duše a žít naplněný a plnohodnotný život. Musíš však počítat s tím, že když půjdeš cestou intuice a srdce může tě čekat spoustu překážek, těžkých chvil, ztráty zažitých jistot a překročení komfortní zóny.

Na první pohled se to zdá vše těžké, faktem je však to, že přesně tyhle situace rozvíjejí naši duši nejvíce.

Někdy je světlem to, co se zdá na první pohled tmou.

Cesta rozumu je rozhodně jednoduší. Nečeká tě žádná zásadní změna, držíš se zajetých kolejí, ale je opravdu v takových chvílích náš život naplněný?

Jeden moudrý člověk kdysi řekl: „Pokud si myslíte, že dobrodružství je nebezpečné, zkuste rutinu, ta je totiž smrtící“.

Pamatuji si na dobu, kdy jsem taky stále na životní křižovatce. Kudy mám jít? Celý svět kolem mě, který poslouchal pouze hlas svého ega, mi tvrdil, že jsem blázen, pokud se všeho vzdám. Přesto jsem to udělala. Můj vnitřní hlas byl natolik silný, že pokud bych tenkrát neudělala zásadní životní změnu, nikdy bych neprošla vnitřní transformací, kterou jsem si prošla.

Změna se od té doby pro mě stala symbolem transformace, naplnění a cesty k vlastní duši. (více zde>>)

Dnes už vím, že se nemusím bát změny a překročením komfortní zóny, naopak takové situace vyhledávám a tím čistím svoje vlastní strachy a rozšiřuji svoje hranice. Být člověkem bez limitů a omezení je opravdu osvobozující. Chce to však spoustu odvahy a trpělivosti.

Dnes vymýšlím, čím bych mohla ještě překonat svoje limity.

Už jen to, že hluboce introvertní člověk jako já, se otevře světu nebo to, že člověk jako já, který se bál komunikovat s lidmi, natáčí videa na různá témata anebo člověk jako já, který se bál, že sám nic nezvládne, se vzdal všeho, co měl a chtěl zakusit život ve kterém zodpovídá sám ze sebe, chtělo velkou ODVAHU. 🙂

Jak moc však můžeme důvěřovat své intuici?

Z vlastní zkušenosti vím, že intuice je naše „vyšší Já“. Intuice je naše vědomé já, které si vzpomíná na důvody, proč jsme se inkarnovali na tento svět, co jsme si sem přišly odžít a kam bychom měly dál směřovat. Čím více začneš naslouchat svému vnitřnímu pocitu, tím více si ty sama staneš vědomější bytostí, která později začne žít natolik v souladu sama se sebou, že ego se rozpustí jako kostka cukru v čaji. Sice né zcela úplně, ale alespoň z takové části, kdy přestane mít kontrolu nad tvým životem.

Proto mi věř, že INTUICE ti nikdy neradí špatně, i když se na první pohled může zdát, že to co ti napovídá je opravdové bláznovství. 🙂

Řekni mi však kdo se zapsal do historie tím, že byl normální? Řekla bych že nikdo.. 🙂

Nemůžu ti slíbit, že ego se nebude ozývat. Ego se ozve vždy, když budeš chtít udělat rozhodnutí, ve kterém je sebemenší riziko neúspěchu. V pravé podstatě tu bylo ego především proto, aby nás chránilo, především, aby chránilo náš vlastní život. Zní to logicky ne? Za doby ledové, kdy jsme jako pračlověci lovili mamuty a přežívali jsme zimy jen díky tomu, jsme jednoduše museli naslouchat svému strachu, kdyby ne častokrát bychom se dostali do ohrožení vlastního života či bychom vlastní život dokonce ztratili.

Proto vím, že EGO má svoji osobitou roli, na tomto světe.

Faktem je však to, že čím méně budeš své ego poslouchat, tím méně se bude připomínat a časem i hlas svého ega ztratíš. Nelze to však tím, že budeš vůči němu bojovat. Ego je naší součástí a je důležité ho tak brát a hlavně přijmout.

Zásadním problémem dnešní doby je však to, že ego se stalo natolik naší součástí, že jsme potlačili hlas naší duše tak hluboko, že jsme postupem času ztratili svoji autenticitu a stali se jen ovcí v řadě. Ego a Intuice by dle mého, měly jít ruku v ruce v našem životě. Poslechneš si argumenty ega, ale pokud víš, že krom ztráty nějaké „blbostí“ neztratíš opravdu život, tak jednej i navzdory tomu.

Intuice je pocit!

Určitě to každý z vás zná! Musíte něco dělat protože se to tak má, nebo protože to někdo nebo něco nařizuje, ale vnitřně cítíte, že byste chtěli něco jiného od života. Máte však strach, protože „Co kdyby tohle a co kdyby tamto?

A co kdyby sis v takové chvíli řekla, co naopak díky změně kterou podnikneš, můžeš získat a né ztratit?

Pokud bys přeci jen neuspěla, pořád se můžeš vrátit zpátky a vědět, že jsi to alespoň zkusila. 🙂 Nikdo nikdy nelitoval něčeho, co zkusil, naopak lidé litují toho, co nezkusili jen ze strachu, že se něco pokazí.

I když z osobních zkušeností vím, že hlas intuice nelže a nikdy by tě neposlal tam, kde by tě čekal propad. Možná na tebe nachystá pár překážek, zda máš dostatečnou vůli, ale pokud vytrváš výsledek se vždycky dostaví. 🙂 Proto ti radím, věř svému vnitřnímu hlasu, jakoby on byl ten jediný, který ti radí tu skutečnou pravdu, kterou v sobě nosíš a která je v souladu s tvým pravým já.

Kdo může lépe vědět, co je pro tebe vhodné než ty sama?

 

Pokud jsi na manažerské pozici, ale tvůj celoživotní sen byl procestovat jižní Ameriku, proč to neudělat? Pokud celý život pracuješ v kanceláři, ale tvým přáním je si otevřít malou cukrárnu, proč ne? Pokud ti přijde tvůj život rutinní a beze smyslu, proč nezměnit svůj životní směr?

JSI JEDINÁ, KTERÁ MŮŽE UDĚLAT TEN KROK.. 🙂

Nezáleží na tom, co si budou myslet ostatní, nezáleží na tom, co se sluší a patří, záleží pouze na tom, abys ty sama žila naplněný život, abys až to jednou skončí, odcházela šťastná, smířená a spokojená se svým uplynulým životem.. 🙂

Hodně štěstí v tvém intuitivním životě!

Věřím, že to zvládneš!

 

 

Gabriela Gočeva
Jsem guru/poradce pro ženy a pro podnikatelky, které chtějí žít život v souladu s duší. Vedu podnikatelky do hloubek jejich duše, aby mohly najít svoje unikátní téma, které jim přinese lehkost a přirozenou hojnost do života. Zároveň jsem guru pro ženy, které si prochází spirituálním probuzením a chtějí začít tvořit svůj život vědomě a podle sebe. Zároveň se naladíte na pravdu vaší duše a začnete žít v souladu samy se sebou.  Mimo to jsem autorkou e-booku ZDARMA "Z ufňukané holky, šťastnou ženou", který popisuje moji spirituální cestu, která se může stát inspirací i pro vás. Pokud chcete využít mých služeb, můžete se podívat zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.