Co nám zrcadlí bolestivá menstruace?

 

Asi nejsem sama, která nespočet krát prožívala velmi bolestivou menstruaci, která se vymykala klasické bolesti. Obrovská křečovitá bolest znemožňující jakýkoliv pohyb, bolest kloubů, neschopnost cokoliv pozřít, zvedání se žaludku a mohla bych pokračovat dále. Bolest je při menstruaci sice přirozená, ale rozhodně ne v takové v míře, kdy nejsme schopné prakticky nic dělat.

Zároveň jsem nespočet krát přemýšlela nad tím, jaká je příčina této „civilizační choroby“, která se týká milionů žen na této planetě?

Jak je možné, že dříve tyto problémy neřešilo takové velké množství žen, jako dnes?

Jelikož se už nějakou dobu věnuji alternativnímu přístupu k léčení nemocí a zdravotních problémů a jelikož vím, že každá nemoc je zrcadlem „něčeho si“ ať už vnitřních postojů, programů, předsudků, nedostatečné sebelásky či potlačování emocí, rozhodla jsem se tomu přijít na kloub.

Né tou formou, že bych začala studovat nějaké rozsáhlé studie, psychosomatiku či genetické dispozice, ale spíše přijít na to, vlastním prožitkem a zkušeností. Ostatně to je nejosvědčenější schopnost každé z nás. Ponořit se sama do sebe a tam hledat odpovědi na všelijaké otázky. Když položíme otázku a rozhodneme se nalézt odpověď, odpověď vždycky dorazí. Nebo alespoň v mém případě tomu tak vždycky bylo. 🙂

Menstruace je symbolem našeho ženství, skrze ní nám tělo každý měsíc říká, že jsme ženy a zároveň nám skrze ní zrcadlí všechny ženské bloky. Nepravidelná menstruace, žádná menstruace, hodně slabá, nebo naopak silná, bolestivá či bezbolestná, všechno tohle nám ukazuje náš vnitřní stav k našemu ženství, k přijetí toho kým jsme, k přijetí sama sebe jako ženy a k přijetí své hluboké proměnlivosti a cykličnosti, která je pro nás ženy velmi přirozená.

Když se rodíme jako ženy v ženské těle, máme centrum naší energie (vědomí) v oblasti pánevního dna (druhé Křížové čakry), ve které jsou ukotveny veškerá traumata, bloky, ne sebepřijetí a sebekritika, kterou máme spojenou s našim ženstvím. Nemusím nejspíše dlouho rozepisovat to, že ženská energie byla po staletí až tisíciletí potlačovaná. Jak by ne, světu vládla mužská energie, která velmi potlačovala a brala energii té ženské. Ženy byly mučeny, znásilňovány, využívány, nebrány vážně, neměly možnost projevit svůj potenciál, ani se nijak zvlášť seberealizovat, byly pouze hnány do rolí služek, hospodyň, matek a milenek.

Takové utlačování ženské energie má samozřejmě na kolektivní ženské vibraci obrovské dopady. Nerovnováha se čím dál víc prohlubovala a samozřejmě, jakmile planeta fungovala v jednom extrému, musel být nastolen i druhý extrém, aby se energie postupně vyvážily a stabilizovaly. V období revoluce, kdy proběhla emancipace žen a tím vznikla rovnoprávnost žen a mužů, začaly ženy bojkotovat, bouřit se proti mužům a vlastně se tím obrovsky převibrovaly do druhého extrému, který však z mého pohledu také nebyl správný. Jednak proto, že k rovnoprávnosti není dobré jít bojovou cestou a druhak proto, že boj a bouření se, je spíše typický pro mužskou energie, tudíž jsme se my ženy vychýlily do druhého extrému (extrémě mužské energie).

Proč ale píšu tyto řádky a jak to souvisí s bolestivou menstruací?

Nebojte, postupně se blížíme k jádru věci, ale abyste pochopily to sdělení o které mi přišlo, musíte mít zhruba představu o tom, o čem zde píši. 🙂

A je to tu. Znovu mě bolí v podbřišku, mám citlivá prsa a větší chuť k jídlu. Menstruace. Už předem začínám mít strach z toho, že opět přijdou ty křečovité bolesti, které mě omezují snad ve všem a že nebudu schopná fungovat. Náhle si uvědomím, že už se nechci mít předem negativní emoce z příchodu menstruace. Vždyť je to moje součást. Narodila jsem se v ženském těle a menstruace je neoddělitelně spojena s tím, kým právě jsem. Je to zkušenost, kterou musím přijmout a přestat proti ní bojovat. Vědomě tedy přijímám bolest, která postupně přichází, a prodýchávám ji. Čistě intuitivně začnu dýchat a soustředit se pouze na dech. Bolest je sice intenzivní, ale moje soustředěnost na dech bolest oddaluje do povzdálí, což mi dává možnost se na celý proces dívat více z  nadhledu. Náhle si uvědomím, že jsem za ni vděčná. Díky ní přeci můžeme my ženy vytvářet nový život. Je to krásné. A právě v té chvíli to přichází. Informace, poselství, říkej tomu, jak chceš.

„Bolestivou menstruaci prožívají ženy, jenž jsou vnímavější a řeší ve svém „aktuálním“ životě svoje vlastní ženství. Jedná se o ženy, které mají z předchozích inkarnací či v ženské rodové linii zakořeněné hluboké traumata, rány a bloky. Tím jak se planeta postupně stabilizuje do rovnováhy a jak roste vibrace ženské energie, vyplouvají tyto rány, které my ženy máme usazené v oblasti pánevního dna, na povrch a zrcadlí se nám prostřednictvím bolestivé menstruace. Všechny rány a traumata máme ukotvené v oblasti druhé čakry, proto se nám to zrcadlí právě menstruací. Aby se „něco“ mohlo stabilizovat, urovnat a uzdravit, musí nejdříve vyléčit a uzdravit svoje zranění a právě proto, to my ženy prožíváme prostřednictvím bolestivé menstruace.“

Náhle jsem pocítila hlubokou pravdu a poznání toho, že je to právě ta odpověď, kterou jsem celou dobu hledala.

S nevěřícností ustoupila i bolest, která běžně trvá zhruba 3 dny menstruace a už se nevrátila. To mi potvrdilo, že jsem našla pravdu, kterou jsem hledala. 🙂

Ale proč vám to celé píšu?

Proto, že některé z vás jsou si vědomy toho, že tělo je naším zrcadlem a že každý zdravotní problém nám něco ukazuje a má psychosomatický základ. Bolestivá menstruace však není něco, co bychom si musely řešit individuálně. Je to přirozený vývoj a tím jak se ženská energie přirozeně pozvedává, tak se musí nejdříve vyléčit rány, které v sobě má. A právě proto, je bolestivá menstruace v dnešní době dá se říct „civilizační chorobou“, na níž doktoři neznají příčinu. Sama jsem nespočet krát navštívila svého doktora, který mě informoval o tom, že je všechno v naprostém pořádku. Já jsem však tušila, že to nějaký význam má a nyní se s vámi o rozluštění této hádanky dělím, abyste proti té bolesti nebojovaly, abyste ji přijaly, abyste zhluboka dýchaly a věřily, že bolestí odcházejí rány a traumata v oblasti pánevního dna, které nám neslouží. A že bolest přestane tehdy, kdy ji přijmeme a kdy se naše ženská energie uzdraví. 

A právě skrze bolest rosteme a pozvedáváme samy sebe, tak nebojujte proti něčemu jen proto, že to bolí. 🙂

 

 

Gabriela Gočeva
Jsem guru/poradce pro ženy a pro podnikatelky, které chtějí žít život v souladu s duší. Vedu podnikatelky do hloubek jejich duše, aby mohly najít svoje unikátní téma, které jim přinese lehkost a přirozenou hojnost do života. Zároveň jsem guru pro ženy, které si prochází spirituálním probuzením a chtějí začít tvořit svůj život vědomě a podle sebe. Zároveň se naladíte na pravdu vaší duše a začnete žít v souladu samy se sebou.  Mimo to jsem autorkou e-booku ZDARMA "Z ufňukané holky, šťastnou ženou", který popisuje moji spirituální cestu, která se může stát inspirací i pro vás. Pokud chcete využít mých služeb, můžete se podívat zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.